Buiten Zinnen

REGIEOPLEIDING × MIMEOPLEIDING – ATD
Tue 27 Oct and Wed 28 Oct
Een artistiek onderzoek rond verbeelding, taal, waanzin en afwijkende werkelijkheden.
Tue 27 Oct
and
Wed 28 Oct

Speciaal voor Off Label onderzoeken derdejaars studenten van de Regieopleiding en Mimeopleiding van de Academie voor Theater en Dans hoe mentale kwetsbaarheid en ontregeling een plek kunnen krijgen op het toneel.

De studenten werken vanuit literaire teksten van auteurs die in hun leven en werk dicht langs psychische ontregeling en kwetsbaarheid bewogen, onder wie Kane, Perec, Hedva en Gogol. Vanuit deze teksten zoeken ze naar een eigen theatrale taal, waarbij niet alleen het woord, maar juist ook het lichaam en de ervaring centraal staan.

Hoe behouden we ruimte voor het onbenoembare, in het theater en daarbuiten? Susan Sontag schreef al dat we, juist ook in de kunst, lijden aan een obsessie met interpretatie: wat betekent hetgeen we zien, hoe kunnen we de ervaring duiden? Deze scènes zijn daarom een oefening in balans: hoe maken we ruimte voor een thema als mentale kwetsbaarheid, zonder daarbij het "andere" te verliezen (het abstracte, het sensitieve, het lichaam, de erotiek, de poëzie en alle andere woorden die het minder grijpbare kunnen vertegenwoordigen). Frascati-maker Gerben Vaillant begeleidt dit project.

Part of

Credits

spel Tijmen Dietvorst, Danisha Martis, Bram Kemme, Sterre Land, Oliver Freitas Martins, Oane Marten van der Veen, Fleur Janssen, Elze van Houtum, Noah van der Burgt, Odin van Diepen, Jasper den Dikken, Timsie Blyer, Siri Seidler begeleiding Gerben Vaillant

Over Gerben Vaillant 

Gerben Vaillant (1994) is een interdisciplinair performancemaker. Tijdens zijn studie aan de mime-opleiding (AHK) ontwikkelde hij een fascinatie voor het maken van voorstellingen waarin de afstand tussen mens en realiteit centraal staat: Daar waar het de mens niet lukt (onderdeel van) een geheel te zijn. Even gevoelig als radicaal werkt hij met verschillende vormen: Tekst, dans, beeld, filosofie, trash, het kan altijd nog alles worden, maar is vaak atmosferisch en soms verwarrend van aard. Uiteindelijk hoopt hij bij te dragen aan een weergave van de werkelijkheid op een manier dat ze beter bij ons past.

Gerben werkt regelmatig samen met componist en sound-designer Timon Persoon. Deze intensieve samenwerking zorgt ervoor dat muziek en beeld elkaar tot grotere hoogte brengen. Ze bouwen samen aan een haast cinematografisch universum, die in iedere voorstelling doorgroeit. Daarnaast verbinden zij ook hun afzonderlijke voorstellingen en muziekstukken met elkaar. 

Hij presenteerde zijn vooronderzoek Things when they're gone  bij Frascati Producties tijdens Beginnings ('21) en werkte dit het jaar erna uit tot de Frascati-productie The Other Everything.  Begin '23 maakte Gerben bij Frascati Producties  A sense of an ending. In '24 volgde, opnieuw in coproductie met Frascati Producties, on almost every page. Zijn meest recente werk bij Frascati Producties, on smoke and airconditioning, was een studie naar a sense of life. 

Waiting List

Wishlist

Added:

To wishlist

Subscribe to the newsletter