The Red Book Revisited

Frascati Producties
vr 30 okt 20:30
Kunstenaars en denkers reageren op Jungs legendarische verslag van het onbewuste
vr 30 okt
20:30
  • vr 30 okt
    20:30
    Frascati, Amsterdam
    Frascati 1
    binnenkort beschikbaar

The Red Book Revisited is een performatieve avond in Frascati waarin theatermakers, schrijvers en performers reageren op Het Rode Boek van de Zwitserse psychiater Carl Gustav Jungs. 

Het boek ontstond tussen 1913 en 1916, een periode waarin de psychiater zelf in een diepe crisis verkeerde. Hij daalde doelbewust af in de krochten van zijn eigen psyche en verbeelding en gaf zich over aan een diepgaand innerlijk proces, dat hij pas jaren later wetenschappelijk zou duiden.

Decennialang bleef Het Rode Boek ongepubliceerd en opgeborgen in een kluis. Na de publicatie in 2009 kreeg het een bijna mythische status onder psychologen, filosofen, kunstenaars en schrijvers. Het wordt ook wel ‘de graal van het onbewuste’ genoemd.

Voor deze avond nodigt Frascati kunstenaars uit om te reageren op een thema, passage, beeld, droom of motief uit het boek. Niet om Carl Jung te illustreren, maar om vanuit zijn werk nieuwe verbindingen en verbeeldingen te laten ontstaan. Het resultaat is een caleidoscoop van bijdragen op het snijvlak van theater, performance, muziek, beeldende kunst en tekst: een veelstemmig landschap van innerlijke werelden, verlangen, kwetsbaarheid en transformatie.

The Red Book Revisited is een uitnodiging aan makers en publiek om mee te reizen naar een gebied waar verbeelding geen ontsnapping aan de werkelijkheid is, maar een manier om haar dieper te ontmoeten.

Met o.a. Melyn Chow, Pensive Vivivier, Gerben Vaillant, Francine Oomen Paul van der Laan, Robin van de Maagdenberg, Lina Al Hassany, Urland, Roald van Oosten, Fee Oomes en Roger Ballen.

Wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Ga naar wenslijstje

Schrijf je in voor de nieuwsbrief