Disobeying voice

Jana Jacuka
wo 24 jun ’26 15:00
Samen verkennen we het landschap van de stem: haar texturen, vormen en frequenties.
wo 24 jun ’26
15:00

In deze workshop laat Jana Jacuka je kennismaken met een reeks experimentele stemtechnieken die voortkomen uit haar voorstelling HA en haar onderzoek voor AAA (werktitel). 

Je gaat aan de slag met onder meer jodelen, grommen, fry screaming, hoge stemklanken en andere bijzondere manieren van stemgebruik. Via speelse oefeningen onderzoek je hoe deze klanken ontstaan en resoneren in je eigen lichaam en stem.

Ervaring met stemwerk of beweging is niet nodig. Nieuwsgierigheid en de bereidheid om geluid te maken zijn genoeg. Draag comfortabele kleding en schoenen waarin je vrij kunt bewegen.

  • Draag comfortabele kleding en schoenen 
Onderdeel van

Over Jana Jacuka 

Jana Jacuka (1995, NL/LV) is een Lets choreograaf en performer, gevestigd in Amsterdam. Vanuit stem en lichaam creëert zij performances die met minimale middelen een eigen wereld oproepen. In haar werk staat vocale choreografie centraal. De stem is daarbij niet alleen een instrument, maar ook een verlengstuk van het lichaam: een extra ledemaat waarmee zij de ruimte verkent en vormgeeft.

Haar recente voorstelling HA was te zien in Frascati 2 en ontving de International Bursary Award 2025 op het Amsterdam Fringe Festival. De voorstelling inspireerde bovendien The Fortress, het nieuwe werk van Dries Verhoeven voor het Venice Biennale, waarvoor Jana als adviseur en performer betrokken was.

Wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Ga naar wenslijstje

Schrijf je in voor de nieuwsbrief