De Stoet
-
do 4 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
vr 5 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
za 6 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
zo 7 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
wo 10 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
do 11 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
vr 12 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
za 13 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
zo 14 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
wo 17 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
do 18 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
vr 19 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
za 20 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00 -
zo 21 jun ’2616:00Plein 40-45 nr 1
Ongeplaceerd/Free seating Standaard € 25,00 < 27 jaar € 20,00 CJP € 20,00 Krap-bij-kaskaart € 15,00
Credits
Een voorstelling die wordt gedragen vanuit de verschillende kundes en methodieken van Female Economy, Troupe Courage, Calefax en Cappella Amsterdam
concept Adelheid Roosen (initiator), Katrien van Beurden, Sacha Muller, Timo Dries regie Katrien van Beurden regieassistent Rachida Boukhizzou spelers Sacha Muller, Timo Dries, Joe Sinduhije, Mustafa Staiti, Nazmiye Oral, Maream Alyosef, Suzi Warda, Lola Alshamiri, Ali Doghem Stages Academie voor Theater & Dans Berat Bebek, Sina Nazari, Soumaya Wong, Raquel Hanekroot, Pauline Haenen
Calefax: hobo Oliver Boekhoorn saxofoon Raaf Hekkema fagot Alban Wesly basklarinet Ettore Biagi, Jesse Faber klarinet Bart de Kater
Cappella Amsterdam: sopraan Sanda Audere, Marijke van der Harst, Dārta Liepiņa alt Mieke van Laren, Inga Schneider, Suzanne Verburg tenor Jon Etxabe Arzuaga, Jelle Leistra, Stefan Berghammer bas Jan Douwes, Kees Jan de Koning, Johan Vermeer, Mark Walter programmamaker voor koor en repetitor Heide Müller repetitor Cyrille Nanchen
compositie Ned Mcgowan percussionist Wouter van der Wildt producers Santos + Jugiano trompet Timo Dries
Adoptiemethode in De Stoet: research & inhoudelijke begeleiding Adelheid Roosen, Mariska Geene begeleiding jongeren Cheyenne Lensa, Boaz Jansens, Cecilia Petit adopties Jongeren van de Noodopvang Amsterdam Galaxy en The Mall Jongerenwerk Amsterdam in adoptie met spelers, muzikanten en zangers
productie Female Economy Niki van Callandt, Aafke de Vries, Dizencio Hung Tung Cheung, Juliette den Hollander calefax Renée Vos capella Amsterdam Francesca Thompson, Laura Bruggen
partners The Mall Jongerenwerk Amsterdam, Noodopvang Amsterdam Galaxy, MidWest, Jeruzalemkerk, Frascati
zakelijk Female Economy Bregtje Bos calefax Hannah Soepenberg cappella Amsterdam Anne Lotte Heijink
met pegels ondersteund Amsterdams Fonds voor de Kunst, Fonds Podiumkunsten, VSBfonds Vaillantfonds, Iona Stichting, Stadsdeel Nieuw-West Amsterdam
FAQ De Stoet
Bereikbaarheid
Waar is het verzamelpunt?
Het publiek verzamelt zich 15 min. voor aanvang, om 15:45, aan de voorkant van het Tuinstadhuis op Plein ’40-’45 nummer 1. Daar staan publieksbegeleiders met banners op je te wachten voor het scannen van het toegangsbewijs. Adres: Plein ’40-’45 nummer 1.
Kan ik makkelijk bij het startpunt komen met het OV, fiets of de auto?
Met het openbaar vervoer is Plein ’40-’45 makkelijk te bereiken: bus 21 en tram 7 stoppen voor het plein: halte Plein ’40-’45. Je kunt op de openbare weg parkeren of in de parkeergarage van Plein ’40-’45 (beiden betaald parkeren). Of je komt lekker met de fiets. Let op: het startpunt en eindpunt verschillen!
Kom je aan het eind van de voorstelling weer terug bij het startpunt?
Nee, het startpunt en het eindpunt verschillen.
Startpunt: Tuinstadhuis Plein ’40-’45, nummer 1.
Eindpunt: Jan Maijenstraat, nummer 14
Hoe kom ik weer bij het startpunt om mijn fiets of auto op te halen?
Je eindigt de voorstelling in de Baarsjes op de Jan Maijenstraat, nummer 14. Vanaf daar kun je terug met tram 7 en tram 13 vanaf Mercatorplein, uitstappen bij halte Plein ’40-’45. Deze tramrit duurt ongeveer 10 minuten.
Voorstelling
Hoe lang duurt de voorstelling en is er een pauze?
De voorstelling is een looproute van 2,5 uur waarbij af en toe gestopt wordt, er is geen pauze.
Zijn er zitplaatsen?
Er zijn geen zitplekken in De Stoet, het is een looproute van 2,5 uur dus zorg ervoor dat je comfortabele kleding en schoenen draagt.
Vanaf welke leeftijd is de voorstelling geschikt?
Iedereen is welkom. Houd er wel rekening mee dat er 2,5 uur wordt gelopen en dat er trappen en stoepjes aanwezig zijn onderweg.
Toegankelijkheid
Is deze 2,5 uur durende theaterwandeling toegankelijk voor mij?
De looproute is 2,5 uur lang en er zijn meerdere trappen onderweg aanwezig waar we op- en aflopen. Iedereen is welkom. Heeft u moeite met lopen of gebruikt u een hulpmiddel zoals een rolstoel? Stuur ons een mailtje, zodat we tijdig kunnen meedenken over de mogelijkheden en/of een afwijkende route.
Is de route rolstoeltoegankelijk?
De originele looproute is niet rolstoelvriendelijk omdat er een aantal hoge trappen zijn waar we op- en aflopen die geen helling hebben. Heeft u moeite met lopen of gebruikt u een hulpmiddel zoals een rolstoel? Stuur ons een mailtje, zodat we tijdig kunnen meedenken over de mogelijkheden en/of een afwijkende route.
Wordt er gebruikgemaakt van harde muziek of lichteffecten?
De Stoet wordt begeleid door akoestische live muziek en zang. Er is geen sprake van lichteffecten.
Faciliteiten
Zijn er wc’s aanwezig en zo ja, waar?
Er zijn toiletten aanwezig bij het begin- en eindpunt.
Beginpunt: je kunt gebruik maken van de toiletten bij Sortie Café.
Eindpunt: Je kunt gebruik maken van de toiletten bij Café Cook.
Onderweg zijn er geen toiletten aanwezig.
Wat gebeurt er als het slecht weer is?
Dan gaan wij alsnog lopen! Wij zullen zorgen dat er voldoende poncho’s aanwezig zijn. Kleed je vooral naar het weerbericht! Zelf een paraplu en/of poncho meenemen in het geval van regen wordt aangeraden.
Is er eten of drinken aanwezig tijdens de voorstelling?
Onderweg zullen er kleine snacks worden uitgedeeld. Er is geen aanwezige bar, gezien het een buitenvoorstelling is. Dus neem vooral een eigen waterfles mee.
Heb je andere vragen?
Stuur dan een mailtje naar info@femaleeconomy.nl
Over Adelheid Roosen
Adelheid Roosen is theatermaker en artistiek leider van theatergezelschap Female Economy. In haar werk dwarrelt Adelheid van stadswijken tot schouwburgen en ontmoet al meer dan 30 jaar steeds weer nieuwe gezichten die de inspiratie vormen voor haar voortdurende zoektocht naar de Ander. Het is geen poging het vreemde te begrijpen, Adelheid kantelt het perspectief op de ogenschijnlijk vreemde en toont daarmee dat er feitelijk geen vreemde is.
Sinds 2010 werkt zij met haar ‘adoptiemethode’, waarbij haar acteurs en theatermakers gaan inwonen bij wijkbewoners, om zichzelf werkelijk te spiegelen via een ontmoeting met een nieuwe vreemde. Het verzamelen en vormgeven van deze verhalen en perspectieven is het fundament van haar werk. In haar werk schuwt zij geen enkel onderwerp: eerwraak, huiselijk geweld, (homo)seksualiteit in de Islamitische wereld, de alzheimer van haar moeder. Zij onderzoekt tot op het bot, óp het podium, met haar toenmalige levenspartner of de relatie ‘aan’ of ‘uit’ was en vormt het afscheid van een stervende vriend om tot een intiem ritueel. Alles mag en móet in de openbaarheid.
In 2023 ontving Adelheid samen met haar gezelschap de Cultuurfonds Prijs voor haar bijzondere betekenis voor cultuur. Adelheid won de Harper’s Bazaar Woman of the Year Publieksprijs (2019) als ‘grote inspiratiebron voor de samenleving’. De Gilder/ Coigney International Theatre Award (2017) voor ‘artistieke excellentie’ en theatervoorstellingen op sociaal kwetsbare plekken internationaal. De Van Praagprijs (2015) als ‘onvermoeibare voorvechter van medemenselijkheid’. De Prosceniumprijs (2012) voor haar gehele œuvre. De Amsterdamprijs (2009) voor haar grensoverschrijdende bijdrage aan de kunsten. Adelheid geeft sinds 1986 elk jaar les op de Academie voor Theater en Dans Amsterdam.