De Geschoren Oksels van Erik van der Horst

Erik van der Horst
Thu 17 Sep ’26 20:00
Erfgenaam van het patriarchaat zoekt update; een muzikale balanceeract.
Thu 17 Sep ’26
20:00

Tijdens zijn residentie onderzoekt Erik het beeld van de man anno 2026. In een tijd waarin gesprekken over gelijkheid, discriminatie en de gender pay gap steeds urgenter worden, kijkt hij naar de rol van mannen in het verleden én naar de vraag wat mannelijkheid vandaag kan betekenen.

Veel maatschappelijke structuren zijn historisch door mannen gevormd. Dat heeft een erfenis achtergelaten waar nieuwe generaties zich toe moeten verhouden. Erik vertrekt vanuit een persoonlijke zoektocht: wat betekent het om vandaag een gezonde, bewuste man te zijn, als mede-erfgenaam van het patriarchaat?

In zijn eigen jeugd had hij weinig voorbeelden van wat volwassen mannelijkheid kon zijn. Als vader van een dochter en een zoon, en als partner, merkt hij dat het traditionele beeld van de man niet meer aansluit bij wie hij wil zijn.

Vanuit die spanning ontstaat de centrale vraag van deze residentie: hoe ziet de voelende man van 2026 eruit?

  • Dit programma is gratis, aanmelden via tvd@frascatitheater.nl

Credits

spel Erik van der Horst

Over Erik van der Horst 

Erik studeerde in 2006  af als acteur aan de Toneelacademie Maastricht. Sindsdien is hij werkzaam als acteur, multi-instrumentalist, componist en muzikaal leider bij verschillende theatergroepen en productiehuizen zoals Tg. Max, Onafhankelijk Toneel, Oostpool, Rick Engelkes Producties en Orkater. Bij laatstgenoemde werkt hij 14 jaar als vaste maker, en heeft bijgedragen aan voorstellingen als Richard III, Julius Caesar, Alice in Wonderland en Lost in the Greenhouse. In 2020 maakte hij voor '14 de musical' de muziek. Voor zijn composities werd hij meermaals genomineerd bij de Musical Awards in de categorie Beste Muziek. Erik werkt eveneens als zanger en (stem)acteur voor film en televisie. Zo speelde hij o.a. in Alleen maar nette mensen, Annie M.G en Ramses. Op dit moment schrijft en speelt hij voor Festival Karavaan en met zijn eigen cabaret-duo Horst&Vik.

Waiting List

Wish list

Added:

To wishlist

Subscribe to the newsletter