De Gedroomden

David Roos & Zephyr Brüggen
Fri 2 May ’25 - Wed 18 Mar ’26
Welke taal kan op tegen de oorlog? Theatrale tekstlezing op basis van naoorlogse liefdesbrieven van Ingeborg Bachmann en Paul Celan.
Fri 2 May ’25
-
Wed 18 Mar ’26

Paul Celan verloor beide ouders in de concentratiekampen, Ingeborg Bachmann is de dochter van een nazi. In het naoorlogse Wenen worden ze verliefd, verliezen elkaar dan weer uit het oog, zwerven door Europa, en ontwikkelen zich elk op hun manier tot de dichtersstem van een generatie. Ondertussen schrijven ze elkaar brieven, hun leven lang. 

Die brieven vertellen het verhaal van een dramatische liefde, van een Europa vol trauma en schuldgevoelens en van twee dichters die in de taal een uitweg zoeken uit de last van het verleden. Welke woorden kunnen ze vinden om de afstand tussen hen te overbruggen?

De meeslepende en raadselachtige briefwisseling tussen Ingeborg Bachmann en Paul Celan is het uitgangspunt van de nieuwe voorstelling van Zephyr Brüggen en David Roos. Samen met muzikant Timon Persoon onderzoeken ze wat Paul en Ingeborg ons anno 2026 te vertellen hebben.

In 2025 werd deze voorstelling als theatrale tekstlezing voor het eerst gebracht tijdens Theater Na de Dam in Frascati, Amsterdam. 

  • Première: vr 13 maart 20:00
  • Duur: 80 min. 

Credits

concept, tekst, spel Zephyr Brüggen en David Roos muziek Timon Persoon dramaturgie en licht Czeslaw de Wijs eindregie Mara van Vlijmen publiciteisbeeld Eos Brüggen op basis van de brieven tussen Ingeborg Bachmann en Paul Celan, vertaald door Paul Beers met dank aan Maatschappij Discordia, Ezra Engelsberg, Zuidpool, Jaïr Stranders, Patricia Anthea Oldenhave, Frascati Producties coproductie PLAN Brabant, Theater Na de Dam

Over de makers

David Roos is acteur, schrijver en theatermaker. Sinds zijn afstuderen aan de Toneelacademie Maastricht in 2022 werkt hij vanuit Brussel, waar hij ook filosofie studeert. Zijn werk is talig, filosofisch en humoristisch. Puttend uit de literaire en artistieke geschiedenis verbindt hij allerhande bronnen tot een persoonlijk en eigentijds verhaal. Dicht op het publiek en gebruikmakend van zo min mogelijk techniek gaat hij op zoek naar een overstijgende theatrale ervaring. Thema’s die daarbij terugkeren zijn schoonheid, de Holocaust en (groeps-)identiteit. Als acteur was David verbonden aan onder andere ITA, Ontroerend Goed en de Toneelmakerij. Daarnaast is hij lid van het collectief Schwung. Verder schrijft en speelt hij onder eigen naam, onder meer bij Frascati waar hij vorig jaar met Pygmalion, of de billen van het beeld te zien was. 

Zephyr Brüggen maakt en regisseert theater. Ze groeide op in Italië en Amsterdam. Na een studie klassieke talen aan de universiteit van Cambridge studeerde ze in 2021 af aan de regieopleiding van Amsterdam. Ze maakte onder andere Vecht over het toeslagenschandaal bij Likeminds en maakte werk voor Karavaan en het Amsterdamse Bostheater. Ook maakt ze opera en muziektheater, begeleidt ze makers en schrijvers in hun proces, en deed ze eindregies bij onder andere De Warme Winkel. 

Waiting List

Wish list

Added:

To wishlist

Subscribe to the newsletter